Běžíme na hrad je volnočasový, poznávací a rodinný běžecký seriál, který se skládá z pěti dílů na hradech po celé České republice. Seriál si klade za cíl propojit sport, přírodu, historii, kulturu, turistiku a soutěže pro děti do jednoho dne a oslovit závodní, rekreační běžce i jejich rodiny. Závody jsou pořádané v běžecky atraktivních lokacích – v prostředí hradů a krásné přírodě s příjemným terénem pro běh.

Závody nabízejí běh na 5 km "Pětka" a 15 km "Patnáctka".  Pro děti jsou připraveny Dětské závody  v délkách 100m; 300m; 600m a 1200m. Délka trati v Dětských závodech je určena dle ročníku narození. 


PRO RODINY S DĚTMI:

Rozhodujete se, zda trávit víkend s rodinou nebo vyrazit o víkendu na běžecké závody? Seriál BnH toto dilema maže - je zcela unikátním druhem běžeckého podniku, který uspokojí celé rodiny. Program je připraven tak, aby si báječný den užili právě i ti, kteří neběhají, ale svého rodinného závodníka jen doprovázejí. 


PRO BĚŽCE:

Jste běžci, které nezajímají žádné doprovodné programy? Chcete se soustředit na svůj závod, zaběhnout ho a mazat domů? Pokud ano, tak si přijdete také na své. Jedná se totiž o reálné běžecké závody, na kterých potkáte i velmi kvalitní závodníky. 


PRO DĚTI JE PŘIPRAVEN BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM:

  • Pohádková cesta, ve které se děti setkávají s pohádkový bytostmi a plní různé úkoly 
  • Vědomostní kvíz - Tajemství hradu
  • Šermířské vystoupení
  • Tombola
  • Vstupné na hrad pro děti do 15 let zcela ZDARMA
  • Hry a program pro děti v zázemí závodu


PŘIJĎTE SI ZABĚHAT, PŘÍPADNĚ VEZMĚTE CELOU RODINU A SPOLEČNĚ POKOŘTE HRADBY ČESKÝCH HRADŮ!


Tým Běžíme na hrad

Běžíme na hrad

Kromě výsledků, které zaběhnete v jednotlivých závodech, budeme vyhlašovat i vítěze Pětky a Patnáctky v rámci celého seriálu Běžíme na hrad. 

Neseďte na gauči, neplácejte nohama o asfalt a pojďte se proběhnout také mimo město v pořádné přírodě, lesem či po loukách. A vezměte s sebou i děti, protože ty si to užijí stejně jako vy.

Martin Plecitý
Tým Běžíme na hrad
Běžíme na hrad
 • Závodník se účastní závodu dobrovolně a na vlastní riziko. Pořadatel není odpovědný za jakoukoliv újmu na zdraví, škodu majetku nebo jinou úhonu při průběhu závodu a celého doprovodného programu.
 • Startovné placené předem je nevratné. Není možné ho převést na jinou osobu či závod.
 • Osoba mladší 15 let musí být v doprovodu svých rodičů či osoby starší 18 let.
 • Účastník je povinen se řídit instrukcemi organizátora a jiných osob, které jsou součástí pořadatelského týmu.
 • Závody se provozují v duchu fair play. Je zakázané si zkracovat trať, strkat ostatní závodníky či je nějakým jiným způsobem znevýhodňovat.
 • Je zakázáno odhazovat odpadky či jinak ničit přírodu.
 • Čip a startovní číslo jsou nepřenosné.
 • Startovní číslo musí být viditelně připnuto na hrudi po dobu celého závodu.
 • Závodníci jsou povinni vrátit čip v prostoru cíle.
Medaile

Holky a kluci ve všech závodech a věkových kategoriích
na 1. - 3. místě získávají medaili, diplom a věcné ceny.

Ženy/Muži v celkovém pořadí v cíli:

1. - 3. místo: medaile, diplomy, věcné ceny od partnerů seriálu,
startovné na některý z příštích závodů zdarma

Ženy/Muži  v jednotlivých věkových kategoriích:
J15 (jen Pětka), J18, AK40, AK50, AK60 AK70+

1. - 3. místo: medaile,  diplomy, věcné ceny od partnerů seriáluMedaile


1. - 3. místo: medaile, diplomy, věcné ceny od partnerů seriálu

Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu (rodiny). Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá součet nejnižší. Pokud dosáhnou Rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o lepším pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.

Závěrečné vyhlášení seriálu proběhne na posledním hradě v sezoně 2019.

Tajemství hradu

Ženy/Muži v hlavní kategorii (celkově) a v jednotlivých věkových
kategoriích:
J15 (pro Pětku), J18, AK40, AK50, AK60 AK70+

1. - 3. místo: medaile, diplomy, věcné ceny od partnerů seriáluCeny se rozdávají na každém hradě individuálně. Všichni badatelé, zvídavé děti s rodiči, milovníci hádanek a tajných výprav, prostě všichni Ti, kteří správně uhádnou tajenku a vhodí soutěžní ticket do krabice, která je umístěna u pokladny hradu, mohou vyhrát ve slosování zajímavé ceny. Slosování probíhá vždy v průběhu vyhlašování vítězů závodu na 5 km a 15 km kolem 16 hodiny. 

Věcné ceny od partnerů a sportovní vybavení, které Vám zajistí větší pohodlí při dalších výpravách. Tombola se losuje na každém závodě Běžíme na hrad vždy při vyhlašování vítězů Pětky a Patnáctky. Osudí tomboly naleznete vždy na stupních vítězů nebo na pódiu . Lístky do tomboly obdržíte u registrace v zázemí závodu.

Běhej.com
Hitrádio
PJ Card