24.2.2019

Běžecký seriál Běžíme na hrad vás zve do nové sezóny 2019

Přijďte si zaběhat, případně vezměte s sebou celou rodinu a můžete i společně dobít hradby jednoho z pěti hradů v ČR. Běžecký seriál Běžíme na hrad letos vstoupí do dalšího ročníku, v kterém má pro Vás připraveno pět zastávek na českých a moravských hradech. Přijď si báječně zaběhat, pokořit hradby, navštívit hrad a hlavně zažít spoustu legrace s celou rodinou letos i ty!

Seriál začíná právě za tři měsíce prvním závodem Běžíme na hrad Točník 25. 5., pokračuje 8. 6. novinkou v prostředí České Kanady na hradě Landštejn a potom 22. 6. na hradě Bouzov. Po prázdninové pauze se opět setkáme 21. 9. na hradě Loket a celé hradní dobrodružství bude završeno 5. 10. na hradě Veveří.

Registrace ke všem závodům seriálu v těchto dnech budeme spouštět a ten kdo si s přihlášením a platbou startovného pospíší do 15. 3., má možnost se registrovat na první dva hrady za zvýhodněnou cenu. Registrovat se můžete online zde na na našich webových stránkách, kde naleznete veškeré aktuální informace k jednotlivým závodům. V rámci startovného každý obdrží účastnickou medaili, slevu na vstup na hrad, zařazení do tomboly, hrací kartu Tajemství hradu, lístek do úschovny, jméno na startovním čísle a řadu dalších dárků od partnerů seriálu.

Běžíme na hrad nabízí velmi atraktivní závodní tratě v krásné přírodě s impozantními výhledy, kterým povětšinou dominuje samotný hrad. Tratě vedou po lesních a polních cestách v kombinaci s občasnými asfaltovými úseky. Profily tratí jsou různorodé. Tratě jsou různorodé a tak si přijdou na své jak milovníci kopečků, tak i milovníci tempařských rovných úseků. Závěrečnému stoupání a zaslouženému proběhnutí cílovou branou na hradě se však nikdo nevyhne!

Seriál je koncipován tak, aby si na své přišli běžci všech výkonnostních i věkových kategorií. Zaběhat si s námi může opravdu každý a to i ti nejmenší. Běžecké tratě zakončené u bran hradu nabízí hned několik tras na výběr. Pro dospělé a mládežníky (10 – 15 let) je připraven závod na 5 km „Pětka“, pro dospělé a juniory (16+) závod na 15 km „Patnáctka“ a pro vaše ratolesti jsou tu Dětské závody, kde mohou závodit děti od 3 do 15 let. Závody pro děti jsou připraveny v různých délkách odpovídající aktuálnímu věku dětí (100m, 300m, 600m a 1200m). Průběžně vás budeme informovat o některých novinkách, které vás v letošním roce budou také čekat. Možná si na některém z hradů zaběhnete také o něco delší trať J

Seriál Běžíme na hrad řeší časté dilema, jestli běžet závod nebo strávit víkend s rodinou a v tom je do jisté míry unikátní. Program je připraven tak, aby si den plný zábavy užili jak běžci, děti tak i ti, kteří neběhají, ale svého rodinného závodníka jenom doprovázejí. Kromě běžeckých závodů můžete navštívit hrad či si užít bohatý doprovodný program v zázemí závodu: kvíz Tajemství hradu, Pohádková cesta, dětské soutěže od našich partnerů, šermířská vystoupení nebo si okusit, jaké to asi bylo být rytířem a “zaběhnout“ si ČTVRTKILÁK v brnění. 

Během jednotlivých závodů seriálu sbíráte za dosažené výsledky body, které se započítávají do celoroční soutěže. I letos je připravena týmová soutěž – Rodinný běh, kterého se můžete zúčastnit závodíte-li jako rodina (jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let - rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejmenšího součtu pořadí tří nejlepších umístění nezávisle na délce trati. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.

Další novinky, aktuální informace či soutěže o startovné zdarma můžete průběžně sledovat na našem facebookovém profilu: https://www.facebook.com/bezimenahrad

či na instagramu: https://www.instagram.com/bezimenahrad/

Registrace už frčí, tak to nepropásni a na viděnou na Točníku!

Hlavním mediálním partnerem je časopis a web www.behej.com

Váš tým Běžíme na hrad