23.12.2017

Užijte si pohodové svátky

... a nezapomeňte občas trochu i protáhnout celé tělo, nebo alespoň nohy. Vezměte kecky a vyrazte do lesa, do přírody, anebo tam, kde to prostě máte rádi. Malinko potrénujte, ono to cukroví bude chtít trochu rozhýbat :-) ... Příští rok se těšíme na vás všechny opět na hradech.

Babí léto na hradě Loket okořenily špičkové výkony.

Poslední finálový díl seriálu Běžíme na hrad se uskutečnil za běžecky příjemného počasí v Karlovarském kraji na hradě Loket. Ranní hustá mlha se rozpustila a po předchozích deštivých a nevlídných dnech se svatý Petr umoudřil a vykouzlil nad Loktem dokonce i pár slunečních paprsků. Impozantní hrad nad řekou a amfiteátrem vytvořil nezapomenutelnou kulisu konci letošního seriálu.

27.9.2017 Celý článek
Je pro Vás hrad Loket “příliš daleko”? Máme pro Vás řešení!

Poslední díl seriálu Běžíme na hrad Loket se nezadržitelně blíží - celá závodní sezona opravdu utekla a nás čeká VELKÉ FINÁLE CELÉHO SERIÁLU. Na hradě Loket budeme vyhlašovat celkové vítěze za celý seriál! Běžíme na hrad Loket nabízí nádherný pohled na majestátní hrad Loket, který lemuje řeka Ohře. Dalo by se říci, že právě tento díl seriálu patří k těm nejmalebnějším. Avšak je poměrně z ruky, jak někteří běžci smutně poznamenali na účet našeho seriálu.

20.9.2017 Celý článek
Finále seriálu Běžíme na hrad bude hostit hrad Loket

Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se v letošním roce v sobotu 23. 9. stane majestátný hrad Loket, který stojí na skalním ostrohu v meandru řeky Ohře. Nejen samotný hrad, který byl založen ve 13. století a zahrál si například i v bondovce Casino Royal, ale také historická kulisa města Loket vytvoří impozantní zážitek pro všechny účastníky. Již samotný pohled přes řeku Ohři na hrad ze zázemí závodu, které se nachází v amfiteátru v podhradí, bude pro řadu účastníků nezapomenutelný.

19.9.2017 Celý článek
Kdo doběhl na Kuňku, měl nejhezčí výhled z celého seriálu

Předposlední zastávka letošního seriálu nabídla výběh na téměř jediný snad nejvyšší kopec v širokém okolí. Hrad Kunětická hora je dominantou celé nížiny mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Kdo tedy v rámci Pětky a Patnáctky doběhl až k hradbám hradu, ten si užil výhled, který snad jiný z hradů v seriálu nenabízí. Běžci na obou odpoledních tratích tak měli nejdřív na očích samotný hrad, kolem kterého obíhali dokola a následně zažili pohled na okolní hory na obzoru.

13.9.2017 Celý článek
Co jste třeba nevěděli o Kunětické hoře?

Oblíbená rubrika od našeho kamaráda Míry Houšky, který vždy najde zajímavosti o daném hradě - na který se chystáme právě tuto sobotu vyběhnout! :)

6.9.2017 Celý článek
Dominanta východních Čech - hrad Kunětická hora přivítá  další díl seriálu Běžíme na hrad

Druhá poprázdninová zastávka a první v novém školním roce nás čeká v sobotu 9. 9. na hradě Kunětická hora nedaleko Pardubic. Předposlední zastavené letošního seriálu bude tedy hostit, již zdaleka viditelná dominanta východních Čech, „Rumburakův“ hrad Kunětická hora. Je to oblíbená destinace filmařů a divadelníků, známá zejména z pohádky Arabela.

4.9.2017 Celý článek
Na Veveří to pálilo ostošest, tedy dost přes třicet + výsledky ze závodu

V závěru prázdnin se rozjela druhá polovina sezony seriálu Běžíme na hrad na hradě Veveří. Léto se ještě ani zdaleka nevzdává své vlády a tak všechny běžce a další účastníky potrápily teploty hodně přes třicet stupňů. Většina z návštěvníků si jistě posteskla, že je škoda, že hrad nestojí přímo na pláži brněnské přehrady.

28.8.2017 Celý článek
A je to tady! Po prázdninové pauze opět bouráme hradby

Po prázdninové pauze navážeme tam, kde jsme skončili. Dva hrady jsme zvládli zdolat před začátkem prázdnin, další tři zdoláme v podzimní části. Aktuálně nás čeká hrad Veveří v Jihomoravském kraji a máte se opravdu na co těšit!

24.8.2017 Celý článek
Postoupili jsme do finále 8 nejlepších závodu první poloviny roku!

Náš partner behej.com chtěl zjistit jaký závod, první poloviny běžecké sezony, nejvíce u běžců zabodoval. Postoupili jsme do finále 8 nejlepších závodu očima závodníků, a to nás moc těší! Děkujeme za Vaši podporu, což vnímáme jako velkou pochvalu :)

3.8.2017 Celý článek
Seriál Běžíme na hrad pokračuje po prázdninové pauze  na hradě Veveří v sobotu, 26. 8. 2017

Po úspěšných zastávkách na hradech Točník a Bouzov bude dějištěm třetího dílu letošního seriálu majestátní hrad Veveří, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou. Máte navíc jedinečnou šanci připlout na akci parníkem, to se vám na jiné zastávce při seriálu Běžíme na hrad nepodaří. Brněnská lodní doprava vypravuje své lodě již od 8.30 ráno z Brna Bystrce vždy v intervalech 45 minut.

1.8.2017 Celý článek
Anketa: Který závod první poloviny roku byl pro vás ten NEJ?

Líbil se Vám první letošní závod Běžíme na hrad Točník? Budeme moc rádi, když nás podpoříte v anketě na Běhej.com

20.7.2017 Celý článek
Bouzovské kopce opět zalilo tropické slunce + výsledky ze závodu

Druhý díl letošního seriálu na hradu Bouzov přivítalo o poznání teplejší počasí než před čtrnácti dny na Točníku, kde těžké mraky dokonce hrozily deštěm. Náš předjezdec - biker Martin v průběhu Pětky naměřil při průjezdu polem, po jehož kraji se běželo, teplotu na slunci až 48°C. Všichni účastníci tentokrát v nádherném parku hradu Bouzov a okolních lesích tak prožili opravdu tropický den. Pro běžce na obou odpoledních tratích to byla opravdu náročná prověrka.

5.6.2017 Celý článek
Co jste třeba nevěděli o Bouzově?

Opět přinášíme před druhou zastávkou seriálu Běžíme na hrad Bouzov, oblíbenou rubriku - CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI O HRADU BOUZOV :)

1.6.2017 Celý článek
Běžíme na hrad pokračuje na pohádkovém hradu Bouzov

Po úspěšné premiéře na hradě Točník, s více než 600 registrovanými účastníky, bude dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V sobotu 3. června na hrad nebudou létat ševci, ale běžci. Registrovaní účastníci mohou mimo jiné využít i zlevněného vstupu na atraktivní hrad. Hrad Bouzov leží v Olomouckém kraji mezi krajskou metropolí Olomouc a městem Mohelnice.

29.5.2017 Celý článek
Rozhovor s vítězem BnH Točník - Ondřejem Jadlovským

Vyzpovídali jsme pro Vás i vítěze Běžíme na hrad Točník na trati 15 km. Ondřej Jadlovský zaběhl v čase 1:03:38 a otevřel letošní úspěchy v sezoně Běžíme na hrad!

25.5.2017 Celý článek
Rozhovor s vítězkou Ditou - BnH Točník 15 km

Přinášíme premiérový rozhovor letošní sezony! Vítězka BnH Točník na trati 15 km - Dita Holan, promluvila o svém běžeckém životě a pocitech ze sobotního závodu Běžíme na hrad Točník!

24.5.2017 Celý článek
Běžíme na hrad Točník - diplomy ke stažení

Zde najdete odkaz pro stažení diplomu ze sobotního BĚŽÍME NA HRAD TOČNÍK! :)

23.5.2017 Celý článek
Seriálový start na Točníku v báječné atmosféře + výsledky ze závodu

Letošní premiérový závod seriálu Běžíme na hrad na Točníku přivítala zatažená obloha, která především ráno hrozila deštěm. Svatý Petr byl nakonec ke všem účastníkům přívětivý a vodu nechal zamknutou v mracích. Relativně chladnější počasí kolem 15°C bylo nakonec ale především pro běžce na odpoledních tratích příjemné.

21.5.2017 Celý článek
Co jste třeba nevěděli o hradu Točník?

Zajímavá rubrika z historie hradů, na které vyběhneme v letošním roce! Děkujeme za zpracování Mírovi Houškovi a třeba Vás potěší dozvědět se pár zajímavostí o historii Točníku :)

18.5.2017 Celý článek
BĚŽÍME NA HRAD TOČNÍK JIŽ V SOBOTU 20. 5. 2017!

Už tento víkend - 20. 5. 2017 zboříme hradby Točníku ve Středočkém kraji! Krásy křivoklátských lesů jsou tím pravým místem pro běžecké tratě na 5 km a 15 km.

15.5.2017 Celý článek
Pomáháme během - SOS DĚTSKÉ VESNIČKY

Nově jsme pro Vás připravili krásnou spolupráci SOS dětskými vesničkami, kdy Vy sami přispějete svým během na pomoc ohroženým dětem. Za každý odběhnutí kilometr v našem seriálu - odvedeme 1 Kč na účet SOS dětské vesničky. Během se dá i pomáhat a to nás obrovsky těší!

10.5.2017 Celý článek